Zespół "SOS":

r

 

Luis Alarcon Arias


Psycholog, superwizor psychoterapii PTP, superwizor treningu grupowego PTP, specjalista psychoterapii uzależnień, terapeuta TSR. Pracuje z osobami dorosłymi, realizuje treningi, warsztaty grupowe oraz szkolenia dla biznesu. Wykładowca SWPS w Warszawie.

  • Psycholog [ze specjalizacją kliniczną] Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.
  • W pierwszej połowie lat 80-tych współzałożyciel i realizator, najpierw programu międzyresortowego „Ludzie Pomagający Ludziom” a potem Instytutu Psychologii Zdrowia.
  • Założyciel pierwszego w Polsce realizującego kompleksowy program terapii uzależnień Ośrodka Profilaktyki, Edukacji i Terapii dla osób z problemami alkoholowymi „PETRA” w Warszawie [1985r.].
  • Tworzył i prowadził od 1995 do 1999 roku szkołę Rozwiązywania Lokalnych Problemów Alkoholowych „STRATEGIA” realizującą programy szkoleniowe dla menadżerów i liderów działających w środowiskach lokalnych.
  • Jest certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień. Odbywał staże i kursy specjalistyczne w USA [m.in. na University of Miami].
  • Trener i superwizor treningów psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  • Od lat prowadzi szkolenia w zakresie kompetencji psychologicznych i strategii zarządzania ludźmi dla różnych grup zawodowych, samorządów lokalnych i kadr kierowniczych. Specjalizuje się w tematach takich jak, „zarządzanie zmianą”, przywództwo, ewaluacja pracowników, komunikacja interpersonalna, budowanie zespołów, twórcze myślenie, efektywność indywidualna, coaching, rozwiązania systemowe, lokalne polityki psychospołeczne, itp.

 

 

 

Kaja Hantiuk


Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS. Na spotkanie zapraszam dorosłych i młodzież. Prowadzę konsultacje indywidualne oraz par i rodzin.

Doświadczenie zdobywałam będąc psychologiem w ośrodku pomocy społecznej, na oddziale dziecięcym w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, w niepublicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, a także podczas stażu klinicznego w Sopockim Ośrodku Specjalistycznym.

Obecnie pracuję w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Swoją pracę poddaję stałej superwizji u licencjonowanych psychoterapeutów i superwizorów psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoje umiejętności terapeutyczne rozwijam biorąc udział w licznych szkoleniach i konferencjach. Ponadto prowadzę zajęcia na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS. Piszę doktorat dotyczący rytuałów rodzinnych sprzyjających dobremu funkcjonowaniu. Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

W pracy z drugim człowiekiem niezwykłe jest dla mnie odkrywanie jego siły, która pozwala mu wprowadzać zmiany. Do świata wewnętrznego osób, z którymi się spotykam, podchodzę z bardzo dużym szacunkiem. To oznacza, że akceptuję i dążę do zrozumienia ich wyborów. Jednocześnie na spotkaniu poszerzamy ten świat wewnętrzny – poszerzając perspektywę – tak aby możliwe było określenie kierunku pożądanej zmiany i ścieżek do niej prowadzących.

 

 

Tola Benedyczak


Jako terapeutka doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas rocznego stażu klinicznego w Sopockim Ośrodku Specjalistycznym CTSR prowadząc konsultacje terapeutyczne. Na przestrzeni lat tworzyłam także warsztaty i szkolenia rozwojowe współpracując z różnymi organizacjami pozarządowymi. Pracowałam z seniorami, osobami dorosłymi, dziećmi i młodzieżą.

Ukończyłam kurs podstawowy i zaawansowany w TSR (obecnie jestem w trakcie certyfikacji), oraz cykl szkoleń z Terapii Motywującej w pracy z osobami uzależnionymi behawioralnie. Ukończyłam także studia podyplomowe w standardach ICF z Life coachingu w Collegium Civitas. Obecnie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym studiuję Arteterapię (terapię przez sztukę). Swoją pracę poddaję stałej superwizji certyfikowanym superwizorom.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Motywującej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii przez Sztukę.

Pracuję w Podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach, korzystam jednak z różnych narzędzi, dostosowywanych do indywidualnych potrzeb klienta, a także zgodnych z podstawą filozoficzną mojej pracy - szacunku dla Klienta, koncentracji na rozwiązaniach, wzmacnianiu zasobów.

 

KONTAKT
Agnieszka Knap
SZKOLENIA@CTSR.PL
TELEFON: 513 979 041
PON. – ŚR.: 9:00 – 17:00
CZW. PT.: 9:00 – 12:00
NUMER KONTA
PKO BP SA:
50 1020 5558 1111 1115 7670 0183

ADRES
CENTRUM TERAPII SKONCENTROWANEJ NA ROZWIĄZANIACH "CTSR"
02-654 WARSZAWA UL. WYGLĘDOWSKA 4/30